Çocuklar & Gençler İçin İşitme Cihazları

Çocuklar & Gençler İçin İşitme CihazlarıÇocuklar için geliştirilen işitme cihazları, sadece en son teknolojiyi değil, çocuğunuzun işitme ihtiyaçlarına olduğu kadar kişiliği ve stiline de uygun renk, stil ve özellikler sunuyor. Çocuğunuzun hayat tarzını olumsuz etkilemeden günlük hayatını zenginleştirir.

Dış görünümlerine bakılmaksızın, tüm işitme cihazlarının belli ortak özellikleri vardır. Çocuklarınızın duymak istedikleri sesleri yükseltmek üzere tasarlanmışlardır. Yani yumuşak sesleri duyulabilir yaparken, aynı zamanda orta ve yüksek sesleri konforlu hale getirirler. Hiç bir işitme cihazı tüm işitme problemlerini çözmez ve normal işitmeyi geri getirmez, fakat sesleri yükselterek çocuğunuzun daha iyi duyması ve anlaması için tasarlanmışlardır.

İşitme kaybı olan çocuklar işitme cihazı uygulaması yapılmadan once mutlaka bir hekim tarafından muayene edilmelidir. İşitme cihazları gücünü pilden alan, mikrofonu olan ve sesi yükselten elektronik cihazlardır. Son teknolojik gelişmeler sayesinde işitme cihazları farklı seslere göre farklı tepkiler verir ve sesleri çocuğun ihtiyacına özgü yükseltir.